DİKENLİ TELLERLE ÇEVRİLİ MEKANLAR

İstanbul da beylerbeyi'nde şöyle bir yürüyüşe çıkmıştım.Foğraf çekmek güzel mekanları  karelemek di niyetim.Hava harika güzeldi. Birçok insanlar Beylerbeyinde denize giriyorlardı.Ve ben onları görünce çocukluğum aklıma geldi.O yıllar bizde sarıyer de sıkılınca Beylerbeyine gelşr denize girerdik. Harika plajlar vardı Beylerbeyi'nde. Şimdi plaj felan yok ama baya da kalabalık aileler denize giriyorlar ve denize sıfır yerleştirilen egzersiz aletlerinden yararlanıyorlar.
Bunca yıl sonra gördüğüm bu manzara beni baya mutlu etti. İnsanları mutlu görmek benide ziyadesiz mutlu etti.
Çengelköy deki Çınar Altı kafeteryasında çayımı yudumlarken,orada  oturan ve çay içen,orta yaşın üstündeki bir grup insanlar bana ,yabancı bu acaba nerden gelmiş dergibi baktıklarını görünce ,hah işte bunlar bu civarın insanı dedim.
Çünkü bizde mahallemize gelen insanlara sert gözlerle bakardık.O gelen kişide,kaşını ve gözünü hiç bir yere çevirmeden yoluna bakarak geçer giderdi.

Evet o zamanlar apartman kapıları açık dururdu.Herkes kapılarının arasına terlik felan koyarlardı kapanmasın diye. O günleri yadederek harika çaylar içtim.

Sonra,mutlu mesut oradan kalkarak, biraz daha gezeyim derken Beylerbeyi'ne geri gelirken sol tarafa   gözüm aldıkı birde ne göreyim. Sur gibi duvarlar ve de onların üstünde de kaç kat demir ve  dikenli tellerle karşılaştım. Bu saldırgan manzara karşısında nutkum tutuldu.Bu insanlar bu kadar kalın duvar ve demirlerin ve de dikenli tellerin arkasında ne saklıyorlar acaba.Çok merak ettim.
Mezarlarının etrafınada duvar ve dikenli tel gerdirmelerini tavsiye ederim.
İnsanın insandan gizleyeceği  hiç bir şeyi olamaz.Zaten Allahdan gizleyemez  diye düşündüğüm için çok ürktüm çok. Bu insanlara neler oluyor. Nereye doğru gidiyorlar.

file:///C:/Documents%20and%20Settings/hamiye%20alkis/My%20Documents/My%20Pictures/%C4%B0stanbul%20fotolar%C4%B1/HPIM5551.JPG

Not;  Lütfen yukarıdaki linki çubuğa kopyalayarak yüz karası görünü birde siz  görünüz.

Saygılar,

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !